Recap | Results

Licensed to George Mason University    HY-TEK's Meet Manager 3/17/2012 04:06 PM
                        Mason Spring Opener - 3/17/2012                        
                            George Mason University                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Men Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   184 Nguyen, Kirk           George Mason          43.23m     43.59m  
      FOUL  FOUL  43.59m  FOUL  41.64m  40.15m
  2   179 Foley, Michael         George Mason          39.02m     43.27m  
      41.44m  43.14m  43.27m  FOUL  FOUL  FOUL
  3   194 Wellington, Jason      George Mason          45.74m     40.79m  
      FOUL  40.79m  FOUL  FOUL  FOUL  PASS
  4   191 Usman, Shaz            George Mason          38.65m     37.30m  
      36.28m  32.47m  37.30m  FOUL  FOUL  FOUL
  5   176 Crimmins, William      George Mason          31.00m     33.62m  
      33.09m  33.62m  31.31m  FOUL  PASS  PASS
  6   256 Ruiz, Austin           Fordham                          32.85m  
      FOUL  32.85m  29.59m  30.70m  32.39m  31.42m
  7   211 Schnarrs, Ryan         Hagerstown C          27.66m     31.59m  
      25.12m  31.59m  30.59m  FOUL  FOUL  30.56m
  8   212 Seabright, Charlie     Hagerstown C                     24.26m  
      21.48m  21.61m  21.80m  24.26m  19.90m  20.87m
 
Event 2  Women Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   247 Grant, Natalie         Unattached            59.89m     56.30m  
      FOUL  FOUL  54.46m  56.30m  FOUL  FOUL
  2   150 Boyd, Tia              George Mason          40.51m     42.43m  
      41.64m  42.43m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3   164 Oare, Meredith         George Mason          41.67m     42.03m  
      42.03m  38.46m  40.96m  FOUL  FOUL  FOUL
  4   163 Newman, Kaylin         George Mason          35.19m     34.79m  
      32.91m  34.79m  33.37m  FOUL  31.38m  FOUL
  5   155 Hale, Haley            George Mason          31.00m     34.77m  
      34.77m  34.58m  33.89m  FOUL  FOUL  FOUL
  6   166 Reese, Kelsey          George Mason          31.00m     28.31m  
      28.31m  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 3  Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   194 Wellington, Jason      George Mason          50.20m     54.00m  
      49.53m  49.52m  49.11m  53.86m  54.00m  51.74m
  2   242 Butler, Woody          McDaniel              53.34m     44.12m  
      36.93m  41.82m  FOUL  39.37m  44.12m  35.14m
  3   243 Kronmiller, Chuck      McDaniel              47.17m     43.30m  
      43.30m  43.14m  40.60m  41.41m  41.26m  41.32m
  4   176 Crimmins, William      George Mason          30.00m     37.59m  
      35.26m  35.66m  33.31m  37.14m  35.33m  37.59m
  5   245 Nichols, Jake          McDaniel              39.70m     35.89m  
      35.51m  35.55m  35.89m  FOUL  35.88m  35.45m
  6   212 Seabright, Charlie     Hagerstown C                     29.55m  
      26.97m  24.59m  FOUL  26.09m  29.55m  27.03m
  7   211 Schnarrs, Ryan         Hagerstown C          28.30m     25.09m  
      22.33m  24.14m  25.09m  24.60m  23.28m  FOUL
 
Event 4  Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   166 Reese, Kelsey          George Mason          40.33m     45.44m  
      45.44m  41.67m  44.19m  41.69m  43.89m  44.88m
  2   112 Hassell, Blair         Fordham               41.55m     43.24m  
      37.99m  43.24m  38.00m  41.71m  FOUL  35.86m
  3   152 Denger, Amanda         George Mason          32.00m     34.91m  
      34.17m  34.08m  30.53m  34.91m  33.89m  32.65m
  4   116 Newman, Courtnay       Fordham               34.74m     28.66m  
      FOUL  28.66m  24.60m  26.41m  FOUL  19.63m
 
Event 5  Men Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   253 Harris, Nafee          Unattached             7.96m      7.03m   NWI 
     6.90m(NWI) FOUL      PASS      7.03m(NWI) FOUL      FOUL     
  2   172 Baker-Johnson, Tra     George Mason           7.02m      6.86m   NWI 
     6.86m(NWI) 6.80m(NWI) 6.77m(NWI) 6.35m(NWI) 6.64m(NWI) 6.76m(NWI)
  3   181 Lawton, Michael        George Mason           6.80m      6.41m   NWI 
     6.11m(NWI) 6.25m(NWI) 6.20m(NWI) FOUL      FOUL      6.41m(NWI)
  4   200 Dawkins, Prince        Hagerstown C           6.48m      6.13m   NWI 
     5.95m(NWI) 6.13m(NWI) 5.93m(NWI) 5.84m(NWI) 6.00m(NWI) 6.12m(NWI)
  5   228 Godet, Yoann           Indiana (Pa.           6.50m      6.01m   NWI 
     FOUL      5.76m(NWI) 5.83m(NWI) FOUL      FOUL      6.01m(NWI)
  6   242 Butler, Woody          McDaniel               6.75m      5.83m   NWI 
     5.83m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
 
Event 6  Women Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   124 Warren, Elisabeth      Fordham                5.46m      5.10m   NWI 
     FOUL      FOUL      5.05m(NWI) 4.88m(NWI) 5.10m(NWI) FOUL     
  2   223 Shifner, Silken        Indiana (Pa.           5.20m      5.07m   NWI 
     FOUL      FOUL      5.07m(NWI) FOUL      4.93m(NWI) 5.05m(NWI)
  3   156 Jemmott, Katea         George Mason           5.50m      5.06m   NWI 
     FOUL      4.85m(NWI) FOUL      FOUL      5.06m(NWI) FOUL     
  4   106 Cox, Hailey            Fordham                4.73m      4.68m   NWI 
     4.40m(NWI) 4.46m(NWI) 4.44m(NWI) 4.45m(NWI) 4.29m(NWI) 4.68m(NWI)
  5   239 Corson, Katie          McDaniel               4.77m      4.67m   NWI 
     4.56m(NWI) 4.67m(NWI) 4.58m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL     
  6   195 Elliot, Amber          Hagerstown C           4.39m      4.42m   NWI 
     4.42m(NWI) 4.35m(NWI) FOUL      4.28m(NWI) 4.24m(NWI) 4.05m(NWI)
 --   216 Ajavon, Laurie         Indiana (Pa.           5.79m       FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
 
Event 7  Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   255 Sun, Wes               Unattached             5.00m      4.75m  
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.60 4.75 4.95 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO  XXX 
  2   177 Dietrick, Patrick      George Mason           4.80m      4.60m  
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 4.60 4.75 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O  XXX 
  3   185 Osorio, Gustavo        George Mason           4.30m      4.30m  
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  3   190 Trikakis, Josh         George Mason           4.60m      4.30m  
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 
        P    P    P    P    P    P    O  XXX 
  5   127 Chediak, Daniel        Fordham                4.45m      4.15m  
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 
        P    P    P    P    O    O  XXX 
  6   245 Nichols, Jake          McDaniel               3.84m      3.70m  
     3.40 3.55 3.70 3.85 
        O    O    O  XXX 
 --   148 Talty, Keegan          Fordham                4.65m         NH  
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 
        P    P    P    P    P    P  XXX 
 --   175 Crawford, Kenzell      George Mason           4.20m         NH  
     3.40 3.55 3.70 
        P    P  XXX 
 --   231 Marzullo, Adam         Indiana (Pa.           4.25m         NH  
     3.40 3.55 3.70 3.85 4.00 
        P    P    P    P  XXX 
 --   208 Kopp, Kenny            Hagerstown C           3.65m         NH  
     3.40 
      XXX 
 
Event 8  Women Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   160 Marshall, Mandissa     George Mason           4.11m      4.12m  
     2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 3.35 3.70 3.80 3.90 4.02 4.12 4.20 
        P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2   224 Young, Shona           Indiana (Pa.           3.25m      3.15m  
     2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  2   153 Eberly, Caitlin        George Mason           3.28m      3.15m  
     2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 
        P    O    O  XXO    O  XXX 
  2   169 Shepherd, Summer       George Mason           3.43m      3.15m  
     2.75 2.85 2.95 3.05 3.15 3.25 
        P    O    O    O    O  XXX 
  5   157 Kaiser, Megann         George Mason           3.20m      2.95m  
     2.75 2.85 2.95 3.05 
        P   XO   XO  XXX 
 
Event 9  Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   232 Moreau, Ross           Indiana (Pa.          16.25m     15.59m  
      15.32m  FOUL  15.59m  15.06m  FOUL  15.25m
  2   236 Wallace, Holden        Indiana (Pa.          14.29m     13.63m  
      13.06m  13.11m  13.63m  13.50m  13.46m  FOUL
  3   256 Ruiz, Austin           Fordham                          13.60m  
      13.12m  12.67m  13.16m  12.60m  13.23m  13.60m
  4   242 Butler, Woody          McDaniel              12.85m     12.16m  
      12.16m  FOUL  11.88m  PASS  PASS  PASS
  5   241 Bell, Nate             McDaniel              11.71m     11.94m  
      11.65m  11.94m  11.56m  FOUL  11.12m  11.76m
  6   243 Kronmiller, Chuck      McDaniel              12.02m     11.17m  
      11.09m  11.17m  10.43m  FOUL  10.97m  11.05m
  7   211 Schnarrs, Ryan         Hagerstown C          11.58m      9.99m  
      FOUL  FOUL  8.59m  9.51m  9.09m  9.99m
  8   212 Seabright, Charlie     Hagerstown C          11.58m      8.99m  
      8.58m  8.09m  8.57m  8.99m  FOUL  8.20m
 
Event 10  Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   218 LeBlanc, Ayanna        Indiana (Pa.          13.25m     12.14m  
      11.66m  12.14m  FOUL  11.83m  FOUL  FOUL
  2   150 Boyd, Tia              George Mason          11.95m     12.09m  
      10.92m  10.61m  FOUL  11.11m  11.05m  12.09m
  3   155 Hale, Haley            George Mason          10.15m     10.69m  
      10.24m  FOUL  FOUL  10.34m  10.69m  10.10m
  4   163 Newman, Kaylin         George Mason          10.57m      9.92m  
      9.31m  FOUL  9.78m  9.35m  FOUL  9.92m
 
Event 11  Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   171 Akyen, Paul            George Mason           1.95m      2.00m  
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.04 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  2   208 Kopp, Kenny            Hagerstown C           1.86m      1.85m  
     1.75 1.80 1.85 1.90 
       XO    O  XXO  XXX 
  3   228 Godet, Yoann           Indiana (Pa.           1.92m      1.80m  
     1.75 1.80 1.85 
       XO    O  XXX 
  4   242 Butler, Woody          McDaniel               1.83m     J1.80m  
     1.75 1.80 1.85 
       XO   XO  XXX 
 
Event 12  Women High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   116 Newman, Courtnay       Fordham                1.70m      1.60m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    P    P    O    O  XXX 
  2   152 Denger, Amanda         George Mason           1.50m      1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O  XXO  XXX 
 
Event 13  Men Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   227 Ford, Brandon          Indiana (Pa.          14.89m     14.34m  +0.0 
     FOUL      FOUL      PASS      FOUL      14.21m(+0.0) 14.34m(+0.0)
  2   200 Dawkins, Prince        Hagerstown C          13.25m     13.68m  +0.0 
     13.37m(+0.0) 13.07m(+0.0) 13.22m(+0.0) 13.52m(+0.0) 13.68m(+0.0) 13.54m(+0.0)
 
Event 14  Women Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   223 Shifner, Silken        Indiana (Pa.          10.35m     10.37m  +0.0 
     FOUL(+0.0) 10.37m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0)
  2   106 Cox, Hailey            Fordham               10.70m      9.78m  +0.0 
     9.78m(+0.0) 9.47m(+0.0) 9.69m(+0.0) PASS(+0.0) PASS(+0.0) PASS(+0.0)
  3   195 Elliot, Amber          Hagerstown C                      9.57m  +0.0 
     9.33m(+0.0) 9.57m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 9.07m(+0.0) 9.33m(+0.0)
 
Event 15  Men Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   184 Nguyen, Kirk           George Mason          43.02m     43.88m  
      FOUL  43.29m  FOUL  37.29m  43.88m  FOUL
  2   232 Moreau, Ross           Indiana (Pa.                     41.55m  
      40.00m  37.15m  41.55m  FOUL  FOUL  FOUL
  3   256 Ruiz, Austin           Fordham                          38.58m  
      FOUL  34.62m  32.08m  FOUL  35.33m  38.58m
  4   236 Wallace, Holden        Indiana (Pa.                     38.05m  
      36.99m  38.05m  35.74m  FOUL  33.21m  34.34m
  4   179 Foley, Michael         George Mason          34.15m     38.05m  
      34.90m  36.83m  36.61m  38.05m  36.43m  FOUL
  6   191 Usman, Shaz            George Mason          40.41m     37.69m  
      FOUL  FOUL  36.69m  34.85m  37.69m  FOUL
  7   241 Bell, Nate             McDaniel              36.54m     35.79m  
      35.35m  33.58m  35.79m  33.59m  35.26m  35.42m
  8   242 Butler, Woody          McDaniel              39.62m     33.99m  
      30.60m  32.06m  33.99m  32.39m  30.40m  FOUL
  9   185 Osorio, Gustavo        George Mason          34.66m     33.60m  
      31.95m  FOUL  33.60m  PASS  PASS  PASS
 10   243 Kronmiller, Chuck      McDaniel              32.39m     29.39m  
      29.35m  28.87m  29.39m           
 11   175 Crawford, Kenzell      George Mason          30.00m     25.47m  
      FOUL  25.47m  FOUL           
 12   211 Schnarrs, Ryan         Hagerstown C          30.61m     24.36m  
      23.45m  24.36m  23.31m           
 13   212 Seabright, Charlie     Hagerstown C                     23.43m  
      21.43m  23.43m  FOUL           
 
Event 16  Women Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   218 LeBlanc, Ayanna        Indiana (Pa.                     35.61m  
      35.61m  34.82m  FOUL  FOUL  FOUL  32.63m
  2   150 Boyd, Tia              George Mason          37.02m     32.58m  
      29.08m  32.58m  FOUL  32.40m  FOUL  31.29m
  3   164 Oare, Meredith         George Mason                     31.72m  
      31.50m  FOUL  FOUL  31.72m  FOUL  FOUL
  4   163 Newman, Kaylin         George Mason          33.75m     30.88m  
      28.94m  FOUL  FOUL  FOUL  29.68m  30.88m
  5   155 Hale, Haley            George Mason          32.16m     27.60m  
      23.10m  24.21m  27.60m  FOUL  FOUL  27.21m
 
Event 17  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   137 Grandelli, Richard     Fordham              9:55.00    9:38.06  
  2   129 Collins, Matt          Fordham              9:57.75    9:59.06  
  3   139 Hartnett, Joseph       Fordham             10:00.00   10:16.98  
 --   144 Riley, Brian           Fordham              9:15.32        DNF  
 
Event 18  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   122 Tevnan, Brianna        Fordham             11:55.00   12:04.39  
  2   108 Drummond, Danielle     Fordham             11:45.00   12:16.97  
  3   114 Machado, Christina     Fordham             11:45.00   12:28.53  
 
Event 19  Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Indiana (Pa.)  'A'                                  42.07      42.60  
     1) 229 Long, Jared                 2) 233 Patterson, Alexander       
     3) 225 Bailey, Hopeton             4) 237 Williams, Elijah           
  2 Fordham  'A'                                        42.87      44.25  
     1) 142 Massaro, Frank              2) 126 Bongiorno, Michael         
     3) 128 Clemens, Daniel             4) 125 Atkinson, Sean             
 
Event 20  Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Indiana (Pa.)  'A'                                  47.00      49.19  
     1) 222 Nientimp, Laura             2) 216 Ajavon, Laurie             
     3) 219 Mack, Vanessa               4) 217 Davis, Kelly               
  2 Fordham  'A'                                        48.03      50.25  
     1) 106 Cox, Hailey                 2) 119 Sheppard, Averie           
     3) 113 Higgins, Melissa            4) 109 Fagade, Titi               
 
Event 21  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   143 Polo, Ryan             Fordham              3:57.85    3:58.28  
  2   251 Golden, Tyler          Unattached           3:59.80    4:06.94  
  3   183 Morgan, Jacob          George Mason         3:59.60    4:07.47  
  4   131 Cosgrove, John         Fordham              4:00.30    4:07.67  
  5   132 Delikat, Benjamin      Fordham              4:10.00    4:07.72  
  6   145 Rossi, Michael         Fordham              4:02.00    4:12.91  
  7   226 Cutsail, Jarret        Indiana (Pa.         4:11.00    4:13.62  
  8   187 Schlickenmeyer, Jo     George Mason         4:05.00    4:21.99  
  9   244 Merkel, Peter          McDaniel             4:22.00    4:22.04  
 10   213 Starliper, Stephen     Hagerstown C         4:32.00    4:26.56  
 11   207 Kaiser, Ryan           Hagerstown C         4:38.00    4:31.22  
 
Event 22  Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   107 Davis, Ashley          Fordham              5:00.30    4:52.42  
  2   118 Osman, Emily           Fordham              4:50.95    4:56.21  
  3   115 Nakatsuka, Nako        Fordham              5:10.36    5:05.66  
  4   123 Vivinetto, Christi     Fordham              5:15.00    5:08.51  
  5   120 Sorenson, Kerry        Fordham              5:10.00    5:10.96  
  6   154 Givens, Lauren         George Mason         5:05.00    5:13.59  
  7   170 Underwood, Maggie      George Mason         5:10.00    5:27.76  
  8   197 Goebelbecker, Paig     Hagerstown C         5:46.00    5:46.61  
 
Event 23  Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   175 Crawford, Kenzell      George Mason           15.60      16.00  -0.5 
  2   245 Nichols, Jake          McDaniel               16.22      16.29  -0.5 
  3   185 Osorio, Gustavo        George Mason           15.90      16.52  -0.5 
  4   228 Godet, Yoann           Indiana (Pa.           15.59      16.75  -0.5 
 
Event 24  Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   152 Denger, Amanda         George Mason                      15.24   0.5 
  2   220 Matsko, Krista         Indiana (Pa.           15.20      15.58   0.5 
  3   116 Newman, Courtnay       Fordham                15.94      15.95   0.5 
  4   239 Corson, Katie          McDaniel               17.85      19.05   0.5 
 
Event 25  Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   192 Vaughn, Nick           George Mason           46.80      47.36  
  2   172 Baker-Johnson, Tra     George Mason           50.50      50.06  
  3   126 Bongiorno, Michael     Fordham                49.75      50.62  
  4   238 Zangaro, Troy          Indiana (Pa.           50.92      51.12  
  5   235 Vaden, Moncure         Indiana (Pa.           51.32      52.33  
 
Event 26  Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   221 McDaniel, Brooke       Indiana (Pa.           56.08      56.66   1 
  2   109 Fagade, Titi           Fordham                56.00      57.40   1 
  3   168 Selheimer, Heather     George Mason           57.50      59.32   1 
  4   103 Brooks, Jillian        Fordham                59.20    1:01.86   2 
  5   239 Corson, Katie          McDaniel             1:00.25    1:02.70   2 
  6   198 Murphy, Whitney        Hagerstown C         1:06.44    1:04.44   2 
 
Event 27  Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   252 Grossman, Adam         Unattached             10.60      10.89   0.4 
  2   237 Williams, Elijah       Indiana (Pa.           10.80      11.17   0.4 
  3   225 Bailey, Hopeton        Indiana (Pa.           11.14      11.31   0.4 
  4   142 Massaro, Frank         Fordham                11.28      11.59   0.4 
  5   235 Vaden, Moncure         Indiana (Pa.           11.27      11.63   0.4 
  6   214 Wray, Adam             Hagerstown C                      12.35   0.4 
 
Event 28  Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   222 Nientimp, Laura        Indiana (Pa.           12.39      12.92   NWI 
  2   217 Davis, Kelly           Indiana (Pa.           12.15      13.01   NWI 
  3   216 Ajavon, Laurie         Indiana (Pa.                      13.23   NWI 
  4   195 Elliot, Amber          Hagerstown C                      13.84   NWI 
  5   198 Murphy, Whitney        Hagerstown C           13.20      14.12   NWI 
 
Event 29  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   138 Green, Daniel          Fordham              1:55.60    1:57.79  
  2   230 Lynch, Joe             Indiana (Pa.         1:56.50    1:59.96  
  3   234 Thompson, Kenny        Indiana (Pa.         1:58.50    2:00.09  
  4   173 Best, Colin            George Mason         1:58.90    2:01.09  
  5   144 Riley, Brian           Fordham              2:04.00    2:04.11  
  6   134 Donnelly, Stephan      Fordham              2:00.00    2:07.30  
  7   206 Johnson, Heisman       Hagerstown C         2:11.18    2:08.28  
  8   209 Majano, Luis           Hagerstown C         2:09.00    2:09.75  
  9   199 Atchinson, William     Hagerstown C         2:15.40    2:16.29  
 
Event 30  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   104 Connolly, Kelly        Fordham              2:14.10    2:19.75  
  2   110 Fitzgerald, Kellen     Fordham              2:20.00    2:26.05  
  3   162 Moss, Kimberly         George Mason         2:30.00    2:31.94  
  4   105 Cooney, Siobhan        Fordham              2:35.00    2:42.89  
  5   196 Gassior, Kerri         Hagerstown C         2:46.30    2:44.64  
 --   102 Bain, Diane            Fordham              2:25.00        DNF  
 
Event 31  Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   229 Long, Jared            Indiana (Pa.           52.74      53.78  
  2   125 Atkinson, Sean         Fordham                55.09      55.87  
 
Event 32  Women 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   220 Matsko, Krista         Indiana (Pa.         1:03.73    1:03.87  
  2   121 Stuart, Kristen        Fordham              1:03.50    1:04.55  
  3   113 Higgins, Melissa       Fordham              1:03.50    1:07.26  
  4   215 Acosta, Antonette      Indiana (Pa.         1:07.00    1:10.60  
 
Event 33  Men 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   192 Vaughn, Nick           George Mason           21.40      21.70  -1.9  1 
  2   193 Webley, Dwight         George Mason           22.30      22.32  -1.9  1 
  3   233 Patterson, Alexand     Indiana (Pa.           22.97      22.94  -1.9  1 
  4   237 Williams, Elijah       Indiana (Pa.           23.10      23.04  -1.9  1 
  5   200 Dawkins, Prince        Hagerstown C           23.17      23.27  -1.9  1 
  6   225 Bailey, Hopeton        Indiana (Pa.           23.20      23.29   0.6  2 
  7   142 Massaro, Frank         Fordham                23.74      23.41   0.6  2 
  8   185 Osorio, Gustavo        George Mason           23.50      23.48   0.6  2 
  9   188 Thomas, Joseph         George Mason           22.80      23.71  -1.9  1 
 10   175 Crawford, Kenzell      George Mason           23.50      23.93   0.6  2 
 11   214 Wray, Adam             Hagerstown C           25.30      24.96   0.6  2 
 
Event 34  Women 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   221 McDaniel, Brooke       Indiana (Pa.           25.14      25.77   0.8  1 
  2   152 Denger, Amanda         George Mason           26.00      25.85   0.8  1 
  3   124 Warren, Elisabeth      Fordham                25.99      26.40   1.1  2 
  4   222 Nientimp, Laura        Indiana (Pa.           25.55      26.89   0.8  1 
  5   217 Davis, Kelly           Indiana (Pa.           25.35      27.45   0.8  1 
  6   239 Corson, Katie          McDaniel               27.25      27.96   1.1  2 
  7   106 Cox, Hailey            Fordham                27.00      29.05   1.1  2 
 
Event 35  Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   136 Fitzgerald, Kevin      Fordham              8:28.00    8:40.32  
  2   140 Harvey, Kevin          Fordham              8:45.00    8:40.62  
  3   147 Synan, Nicholas        Fordham              8:45.00    8:42.78  
  4   146 Stuart, Sam            Fordham              8:45.00    8:43.23  
  5   178 Doan, Conor            George Mason         8:40.00    8:45.19  
  6   174 Blankenship, Phill     George Mason         8:39.33    8:49.81  
  7   186 Pitts, Andrew          George Mason         8:40.00    8:55.47  
  8   141 Kelly, Devin           Fordham              9:00.00    8:58.20  
  9   205 Horning, Brandon       Hagerstown C         9:00.00    9:01.73  
 10   254 Luehrs, James          Unattached           8:55.00    9:07.37  
 11   210 Salguero, Mike         Hagerstown C         9:00.00    9:17.08  
 12   189 Torino, Taylor         George Mason         9:06.59    9:28.06  
 13   244 Merkel, Peter          McDaniel             9:20.00   10:00.46  
 14   202 Drum, Andrew           Hagerstown C         9:48.59   10:09.56  
 
Event 36  Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   246 Anderson, Kristin      Unattached           9:20.00    9:42.81  
  2   249 Wentz, Jacqui          Unattached           9:20.00    9:51.91  
  3   101 Arsenault, Anisa       Fordham              9:57.80   10:14.05  
  4   159 Ma, Nao                George Mason        10:15.00   10:23.40  
  5   158 Lowe, Peyton           George Mason        10:15.00   10:30.04  
  6   117 O'Connor, Mairin       Fordham             10:50.00   10:43.77  
  7   111 Glockenmeier, Sara     Fordham             10:29.11   10:53.58  
  8   151 Castro, Sandy          George Mason        10:50.00   11:09.41  
  9   165 Pulley, Catherine      George Mason        10:50.00   11:22.22  
 
Event 37  Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fordham  'B'                                      3:23.00    3:24.62  
     1) 126 Bongiorno, Michael          2) 142 Massaro, Frank             
     3) 138 Green, Daniel               4) 145 Rossi, Michael             
  2 Fordham  'A'                                      3:17.16    3:27.45  
     1) 130 Collins, Sean               2) 131 Cosgrove, John             
     3) 133 Delligatti, Nick            4) 125 Atkinson, Sean             
 
Event 38  Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fordham  'A'                                      3:53.38    4:00.97  
     1) 124 Warren, Elisabeth           2) 119 Sheppard, Averie           
     3) 104 Connolly, Kelly             4) 109 Fagade, Titi               
  2 Fordham  'B'                                      4:05.00    4:01.72  
     1) 121 Stuart, Kristen             2) 103 Brooks, Jillian            
     3) 102 Bain, Diane                 4) 113 Higgins, Melissa           
  3 George Mason  'A'                                 3:52.00    4:03.64  
     1)                                 2) 149 Bethel, Kristin            
     3) 161 McKenzie, Monique           4) 168 Selheimer, Heather         
View: Mobile | Desktop